"Ta strona korzysta z ciasteczek (tj. Google Analytics, Google Ads). Więcej o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Czy wyrażasz zgodę na użycie plików cookies?

To zyskujesz kupując bezpośrednio od rolnika
To zyskujesz kupując bezpośrednio od rolnika

To zyskujesz kupując bezpośrednio od rolnika

Kupując u trzymającego się tradycji producenta lub rolnika, mamy możliwość dowiedzieć się więcej o produktach, które nabywamy. Dodatkowo daje nam to poczucie prowadzenia bardziej świadomego życia w trosce o zdrowie swoje i bliskich. W twojej okolicy znajduję się więcej farmerów niż sobie wyobrażasz – z pomocą dorolnika.pl możesz ich znaleźć i nawiązać z nimi owocny kontakt.

Zdrowa żywność kupowana bezpośrednio od gospodarza jest tańsza od tej marketowej. Ponadto jest wiele innych powodów przemawiających za bezpośrednim kontaktem z rolnikiem:

 

Pełnowartościowe i świeże

Świeża marchew i ziemniaki, często wyciągnięte prosto z ziemi. Pomyśl o truskawkach, kalarepie, zielonym groszku lub pomidorach. Smacznie jest śledzić pory roku i ich dobrodziejstwa.

Na farmie mlecznej rolnik przygotowuje sery według własnego przepisu. Masło i jogurt pozbawione sztucznych aromatów i barwników a mimo to zachwycają smakiem. Jajka zniesione przez kury, które mają wolny wybieg i możliwość cieszenia się życiem.

Pełnowartościowe i świeże produkty

 

Dowiedz się skąd pochodzi ten miód

Wchodzisz w świat gospodarza, który od początku czuwał nad smakiem i jakością swoich wyrobów.

Możesz obejrzeć gospodarstwo i zadawać pytania. Zapytaj się jakie przyprawy nadają aromat twojej ulubionej szynce, odkryj smak prawdziwego mleka, upewnij się, że kury znoszące jajka są na wolnym wybiegu.

Pochodzenie miodu

 

Mniejszy ślad ekologiczny

Produkt dociera bezpośrednio do Ciebie co skutkuje oszczędnością na transporcie i pakowaniu przez zrezygnowanie z pośrednich ogniw.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy kupujesz owoce, warzywa oraz nabiał i mięso w markecie. Jeżeli dodatkowo odwiedzisz rolnika rowerem lub na pieszo efekt będzie nawet lepszy.

Mniejszy ślad ekologiczny

 

 

Kilka aspektów zdrowia

Wiemy, że świeża i pełna wartości żywność ma nieoceniony wpływ na zdrowie fizyczne. Jednak naszej uwadze nie może ujść aspekt świadomości. Niesamowite uczucie daje przejażdżka rowerem do najbliższego gospodarza oraz powrót z torbą pełną świeżych produktów. Widok lodówki wypełnionej zdrowymi zapasami.

Ponadto uśmiech dzieci, które uczą się skąd biorą się jabłka, ziemniaki i inne dobrodziejstwa natury. W ten właśnie sposób zakorzeniamy u naszych pociech prowadzenie zdrowego stylu życia i spożywanie zbilansowanej diety.

Uszczęśliwić cię może także fakt, że masz pozytywny wpływ w rozwój lokalnej gospodarki.

Przekonasz się jak naturalne jest czerpanie z każdej pory roku. Świadomość, że produkty z danego sezonu najbardziej odpowiadają zapotrzebowaniu Twojego organizmu.

Latem nic tak nie orzeźwia jak świeże soki z truskawek, jagód i malin. Zima niesie ze sobą moc kiszonek, które wspierają nasz układ odpornościowy. Dżemy dają chwilę słodyczy a suszone grzyby i ryby są nieodzownym składnikiem potraw świątecznych.

Aspekty zdrowia

 

Odpowiednia cena

Rolnik sprzedaje wartościowe produkty, więc zasługuje na uczciwą zapłatę. Prowadzenie gospodarstwa wymaga dużego nakładu pracy. Potężne supermarkety negocjują niskie ceny z rolnikami, aby opłacić transport, pakowanie, marketing, itp.

Kupując warzywa, owoce, nabiał oraz mięso bezpośrednio od rolnika zapobiegasz temu dzięki czemu gospodarz otrzymuje sprawiedliwą zapłatę. Ponadto wyroby od rolnika są często tańsze od tych, które znajdziemy na półkach marketu.

Aspekty zdrowia

 

Kontakt z człowiekiem

Możliwość poznania osób, które stoją za produkcją tortu, bułek, miodu lub sera. W ten sposób dowiesz się czegoś o producencie i o tym co nim kieruje. Możesz zadawać pytania dotyczące produktu, który Cię interesuje. Miło jest wiedzieć kim są ludzie, którzy cieszą się twoimi produktami i odwrotnie.

kontakt z człowiekiem